Raymond Moody
Americký filosof a psychiatr Raymond Moody, držitel dvou doktorátů a autor bestselleru Život po životě (kterého se po celém světě prodalo 13 milionů výtisků) se ve svých přednáškách zabývá jevy v hraniční oblasti mezi životem a smrtí.
Snad každý z nás si někdy položil otázku, co se děje po smrti. Odpověď nabízí americký filozof a psychiatr Raymond Moody, průkopník moderního výzkumu tohoto fenoménu. Popisem autentických zážitků lidí, kteří prožili klinickou smrt, Moody poukázal na to, že smrt možná neznamená konec, ale bránu k dalšímu životu.
Klíčovým slovem je „naděje“ - Raymond Moody říká, že má čím dál víc důkazů o tom, že smrtí možná všechno nekončí. Na slovu „možná“ ovšem trvá. „Myslím, že naděje je klíčové slovo. Vědecký výzkum není ještě na takové úrovni, abychom exaktně dokázali odpovědět na otázku života po životě. Zážitky lidí, kteří se ocitli v blízkosti smrti, nám sice neposkytují konkrétní důkazy, nicméně představují něco, k čemu se lidé mohou obrátit,“ dodává.
Americký filosof a psychiatr Raymond Moody, držitel dvou doktorátů a autor bestselleru Život po životě (kterého se po celém světě prodalo 13 milionů výtisků) se ve svých přednáškách zabývá jevy v hraniční oblasti mezi životem a smrtí. Sbírá vzpomínky lidí, kteří přežili takzvanou klinickou smrt, a poté je analyzuje. Ačkoli o sobě tvrdí, že je člověk velmi logický a racionální, nedá mu tato problematika spát. Zkušenosti s lidmi, kteří podle svých slov nahlédli za hranici současného života, Moodymu otevřely obzory – od jisté chvíle se například nebojí smrti. Raymond Moody se za obrovského zájmu publika se zúčastnil i autogramiády svých knih a tiskových konferencí. Po přednáškách doktor Moody dlouho odpovídal na četné dotazy diváků a přidal několik dosud nepublikovaných zážitků ze svého života i ze zkušeností svých kolegů a pacientů.